UZEM'de Yeni Dönem BaşladıUZEM'de Eğitim Verecek Öğretim Elemanlarına Önemli Duyuru,


Yeni dönemde sorunsuz ve kesintisiz bir eğitim için, en son sürüm internet EXPLORER 8, 9, 10 veya 11 kullanınız. Eğer Apple MAC kullanıcısı iseniz sadece SAFARİ 'yi kullanınız. Chrome, Firefox gibi tarayıcılar Uzaktan Eğitim için artık uygun olmadıklarından ve Java desteğini bıraktıklarından kullanmayınız.

Windows 10 ile gelen İnternet EDGE 'yi internet EXPLORER ile karıştırmayınız. Mutlaka İnternet Explorer 11 kullanınız.

 


2017-2018 Dönemi Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimizin Dikkatine


 

 

Değerli Öğrencimiz,

Üniversitemiz UZEM 'de daha iyi faydalanmanız için bilmeniz gereken aşağıdaki temel bilgileri sizlere tavsiye ederiz.

 

 • * Bölüm dersleri veya ortak dersler olarak seçtiğiniz derslere giriş yapmak için size verilen BYS isim ve şifresini kullanacaksınız. UZEM'e giriş için uzem.marmara.edu.tr adresi ana menüsünde UZEM GİRİŞ 'i tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Resimli açıklama için tıklayınız.

 • * Uzaktan Eğitim şeklinde olacak olan dersleriniz için yoklama , devam takibi yoktur. Sadece Vize / Final / Bütünleme (Yaz okulunda Bütünleme sınavı yoktur) sınavlarına bizzat katılmanız şartı vardır.

 • * Vize /Final/Bütünleme sınav tarih ve yerinizi kayıt yaptığınız bölüm öğrenci işlerinden Tarih-Saat / Sınav Yeri bilgilerini öğrenebilirsiniz. TBMYO öğrencileri BYS'den öğrenebilirler.

 • * Ortak derslerde sınavlarınız test usulü olup optik formlara cevaplandıracaksınız.

 • * takvim.marmara.edu.tr web adresini sık ziyaret ederek akademik takvime göre kayıt/sınav/ders onayı gibi tarihleri önemli tarihleri öğrenmeyi asla ihmal etmeyiniz.

 • * uzem.marmara.edu.tr web sitemizdeki duyuruları her girişte gözden geçirmenizi tavsiye ederiz, sizi ilgilendiren bir çok duyuru burada yayınlanacaktır.

 • * Kayıt olduğunuz Bölüm ve üniversitemiz Öğrenci İşleri Başkanlığı web sitesini ( http://oidb.marmara.edu.tr/ ) 'de sık sık ziyaret etmenizi öneririz.

 • * Giriş şifrenizi unutuysanız şifre yenileme ve değiştirmek için bys.marmara.edu.tr adresindeki şifremi unuttum linkinden yapamanız gereklidir. Unutmayın BYS'ye giremeden UZEM 'e giriş yapamazsınız.
 • * Derslerinizle ve içeriklerle ilgili veya Uzaktan Eğitim ile ilgili herhangi bir probleminizi ( http://uzem.marmara.edu.tr/yardim/uzem-ders-giris/problemleriniz_onerileriniz/ ) web adresindeki bilgileri uzem.lms@marmara.edu.tr mail atarsanız size en kısa sürede yardım ederiz.

 • * facebook.com/uzem.marmara ve twitter.com/marmarauzem sosyal medya adreslerimiz ile bizi takip edebilirsiniz.
 • * Eğitimde windows kullanıyorsanız sadece Microsoft İnternet Explorer 11 yada Mac kullanıcısı iseniz Apple Safari ile sorunsuz eğitim yapabilirsiniz.

 

BAŞARILAR DİLERİZ.

 

 

 


HIZLI ERİŞİM