Müdür'ün Mesajı

 Değerli öğrencilerimiz ve tüm paydaşlarımız,    

Geçmişimizde toplumların öğretim ortamlarına erişebilirliklerini ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla mektupla başlayan “uzaktan öğretim” serüveni günümüzde Web teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte e-öğrenme diye tanımlanabilecek yeni bir arayüz kazanmıştır. Tüm bireylerin hayatları boyunca istedikleri öğretimi almaları için zaman ve mekân başta olmak üzere bir takım fiziksel bağlayıcı faktörlerden uzaklaşarak öğrenim hayatlarını sürdürmelerine imkân veren uzaktan öğretimin, web destekli teknolojiler aracılığı ile yürütülmesi sayesinde öğrenim sürecini mobil olarak dahi yürütmek mümkün olmaktadır.     

1883 yılından günümüze, bilime ve topluma hizmet vermekte olan Marmara Üniversitesi gerek akademik kadrosu gerekse öğrenci çeşitliliği açısından Türkiye’nin köklü üniversiteleri arasında yer almaktadır. “Köklü geçmiş, güçlü gelecek” sloganı ile sürdürülebilir gelişmeyi ilke edinmiş olan Marmara Üniversitesi, eğitim ve öğretim süreçlerinde de etkili ve öncü uygulamaları hayat geçirerek kendini yenilemeye devam etmektedir.    

Bilindiği üzere toplumun hayat boyu öğrenme uygulamalarına ihtiyacı vardır ve söz konusu öğrenmenin sağlanması için nitelikli bilgi kaynaklarından, formal kanallarla bilgi aktarımı sağlanması gerekir. Bu noktadan hareketle, köklü ve çok disiplinli akademik kadromuzun sahip olduğu bilgi birikimini öğrencilerimize ve toplumumuza ulaştırmak amacıyla kurulan Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin güçlü bir geleceğin temellerini atması için çalışmaktayız.  

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, ön lisans ve yüksek lisans programları ile yürütmekte olduğu e-öğretim sürecini zenginleştirmek ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirerek ihtiyaca uygun öğretim vermeyi amaçlamaktadır. Ülkemizin hedefleri, Üniversitemizin misyonu ve vizyonu doğrultusunda, Merkezimizi siz değerli paydaşlarımızın talep ve beklentileri doğrultusunda geliştirmek için görüşlerinizi değerlendiriyor ve etkileşimli olarak geliştirilen uzaktan öğretim programlarımızın kapsamını geliştirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.    

Hayat boyu öğrenmek ve her gün değişen topluma uyum sağlamak için Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne katılan tüm öğrencilerimize başarılar diler sizleri de bu organizasyonda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

Prof.Dr.Faruk UÇAR

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü


Bu sayfa Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından en son 26.03.2020 11:21:44 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM