BYS’de Görünen Derslerin, UES’de "Derslerim" sekmesinde Görünmeme Sebepleri

BYS’de görünen derslerin, UES’de "Derslerim" sekmesinde görünmeme sebepleri:

1) Ders kesin kaydının yapılmaması veya yeni yapılması (belirli periyortlarla sistem güncellemesi yapıldıkça dersler görünmektedir),

2) Sistem üzerinde dersin diğer şubelerle veya farklı isimdeki eski-yeni müfradat ders birleştirilmesinden kaynaklanaklanabilmektedir. UES'de farklı isimde görünen dersin içeriğine girilip, dersin BYS'de görünen öğretim elemanı ile aynı olup olmadığı kontrol edilebilir.

3) Marmara Üniversitesi Senato Kararı (2021/405-1) gereği "lisans ve lisansüstü programlarında öğrenci sayısı 25’ten az olan derslerin öğretim elemanlarının talebi olması durumunda farklı uzaktan öğretim platformlarında istenildiğinde ibraz edilmek üzere kayıt altına alınarak yapılabilmesi" kapsamında ilgili birimlere (Öğrenci İşleri ve Rektörlük) yapılan talepler sonrasında 31.03.2021 tarihi sonrasındaki dersler ve sınavlar UES'den kaldırılmıştır. 
Bu derslerin öğrencileri, bu aşamadan sonra dersin hangi yöntem ile işleneceği ve sınavların nasıl uygulanacağı hususunda, birimleri ve öğretim elemanlarınca bilgilendirilecektir.

HIZLI ERİŞİM