Öğrenciyim

Öğrencilerin Dikkatine;

* Google Chrome web tarayıcısının güncellenmiş sürümünü kullanmanızı tavsiye ederiz.

*UES'ye BYS'de kullanıdığınız kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi bilmiyorsanız; https://bys.marmara.edu.tr/UniFrame/lostpassword/default2.aspx?lang=tr-TR adresinden şifrenizi yenileyebilirsiniz.

* BYS üzerinden Kayıt Yenileme (Ders Seçme) İşlemleri’nde seçtiğiniz derslerin kayıtlarının kesinleştiğinden (Kayıtlanma Aşaması : Kayıtlanma Tamamlandı) emin olunuz, kesinleşmemiş ders kayıtları (Taslak, Kayıtlanmadı, Danışman İnceleme, Danışman Onay gibi) UES’de görülemez.

* Ders kaydı kesinleşen öğrenciler https://ues.marmara.edu.tr web adresinden BYS kullanıcı adı ve şifrenizi girerek derslerinizi takip edebilirsiniz.

* Ders kayıtlarınız kesinleştikten bir süre sonra (2-3 gün) UES’de derslerinizi görebilirsiniz.

* Aldığınız dersleriniz UES'de görünmüyorsa (Ekle / Çıkar işlemlerindeki dersler dahil) öncelikle dersin öğretim elemanı ile iletişime geçmelisiniz.(Dersi alan öğrenci sayısı 25'in altında olan ders başka bir platform üzerinden verilebilmektedir.)

Eğer ders UES üzerinden veriliyorsa ve ders görünmüyorsa; dersin BYS de "Uzem Dersi" seçili olmadığı dersin öğretim elemanı tarafından öğrenci işlerine bildirilerek gerekli düzeltmeler yapılmalıdır.

 

 

Öğrenci Destek Talep Formu


pdf, doc, docx, odt, png, jpg, jpeg formatında dosya yüklemelisiniz.

 


Bu sayfa Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından en son 15.03.2021 14:47:25 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM