Öğretim Elemanıyım

Öğretim Elemanlarının Dikkatine;

 

* Google Chrome web tarayıcısının güncellenmiş sürümünü kullanmanızı tavsiye ederiz.

* UES’ye giriş yapmada sorun yaşıyorsanız h ile başlayan kullanıcı adınız ile https://pbys.marmara.edu.tr/UniFrame/lostpassword/ sayfasından şifrenizi tekrar oluşturabilirsiniz. UES’ye giriş için "h" ile başlayan kullanıcı adınızı ve oluşturduğunuz BYS şifrenizi kullanmalısınız.

* Canlı dersleriniz UES’de görünmüyorsa dersinize ait gün ve saatlerin BYS’de Haftalık Ders Programınızda girilmiş olduğunu kontrol ediniz.

* BYS’de Haftalık Ders Programı’nda gözükse bile, dersi seçen öğrencinin bulunmaması sebebiyle dersiniz açılmamış olabilir. Bunu BYS’de Verdiğim Dersler-Ders Öğrenci Listesi’nde Liste Türü: Geçici Ders Öğrenci Listesi(Kayıtlanma) olarak seçilip Derslerinizi Listelerseniz Excel veya PDF dosyası olarak öğrencilerin kayıtlanma durumlarını da (Ekleme Onayı Bekliyor, Ekleme Onaylandı, Kayıt Kesinleşti, …) şeklinde görebilirsiniz. “Danışman İnceleme, Ekleme Onayı Bekliyor, Ekleme Onaylandı” şeklindeki öğrenciler UES’ye aktarılmamaktadır. Kesin kaydı yapılan öğrencileriniz ayrıca BYS’de Not İşlemleri-Not Girişi kısmından görülebilir.

* UES’de Birleştirilmemiş (ayrı ayrı tanımlanan) dersleriniz için eğer birleştirilmesini talep ediyorsanız Biriminiz Öğrenci İşleri’nin öncelikle bu dersleri BYS’de birleştirmesi, ardından birleştirilen dersleri Öğrenci İşleri’nin toplu olarak UZEM’e iletmesi gerekmektedir.

* Canlı derslerinizin gün ve saat bilgileri ile ilgili düzenleme Biriminiz Öğrenci İşleri tarafından BYS’de yapılmaktadır. Yapılan yeni değişiklikler bir sonraki haftanın canlı derslerine yansıyacaktır.

* Ders başlamadan 15 dakika önce hazırlık süresi ekranınızda aktif değilse, ders süresi tam saati geldiğinde ekranınızı yenileyip (F5 tuşu veya boş ekranda sağ tıklayıp Yeniden Yükle), dersinizi başlatınız.

* Canlı ders esnasında ses ve kamera görüntünüzde sorun yaşadığınızda canlı ders sayfanızı yenileyiniz. Sayfa yeniden açıldığında sistem kontrolü yapıp kamera ve mikrofonunuzu tekrar etkinleştirdikten sonra dersinize devam edebilirsiniz.

* Sunucularda ve yazılımda iyileştirmeler devam etmektedir. Sistemdeki donmalar ve kesintiler kısa süre sonra çözülecektir.

* Açılan canlı derslerin sürelerini Süre Uzat seçeneğini kullanarak uzatabilir veya dersi bitir butonunu kullanarak dersi istediğiniz zaman bitirebilirsiniz.

* Kaydedilmiş canlı derslerin izlenmesinde yaşanan sorunlar tespit edilmiş olup en kısa sürede düzeltilecektir.

 

Öğretim Elemanı Destek Talep Formu


pdf, doc, docx, odt, png, jpg, jpeg formatında dosya yüklemelisiniz.


Bu sayfa Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından en son 02.11.2020 13:33:20 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM