Eğitim

   Uzaktan eğitim programı öğrenci ve eğitim kaynakları arasında bağlantı kurarak eğitimi gerçekleştiren bir sistemdir. Uzaktan eğitim yöntemi ile zaman ve mekandan bağımsız olarak materyal tabanlı eğitimin verilmesinin de mümkün olması sayesinde, son dönemde öğrenciye tanınan eğitim imkanları artmaktadır. Diğer yönden uzaktan eğitimde başarıya ulaşmak ve hedeflenen öğretim kazanımlarının sağlanması için gelişen teknolojiyi takip etmek ve sürdürülebilirlik son derece önemlidir.

 

Uzaktan eğitim temelde ikiye ayrılmaktadır:

 

  • Senkron: Öğrenci ve eğitmenin sanal ortamda eş zamanlı olarak bir araya geldiği, mekandan bağımsız olarak gerçekleştirilen eğitimdir. Senkron eğitimlerimiz LMS sistemi üzerinden ders programında belirtilen zaman diliminde akademisyen ve öğrencilerin bir araya gelmesi ile gerçekleşmektedir.

 

  • A-Senkron: Öğrenmenin zaman ve mekan kısıtları dışında gerçekleşmesidir. Böylece bireyler kendi hızlarında öğrenme imkanı bulmakta ve içsel motivasyonlarını geliştirebilmektedir. A-Senkron derslerimiz ortak dersler olup, diğer tüm a-senkron materyaller öğretim tasarımı ilkeleri esas alınarak, uzman ekibimiz tarafından oluşturulmaktadır.

Bu sayfa Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından en son 26.11.2015 11:43:04 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM