Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

UZEM'e HOŞ GELDİNİZ.Uzaktan Eğitim ve Uygulama Araştırma Merkezi'ne Hoş Geldiniz,


2017-2018 Güz yarıyılı BYS SENKRON işlemi sonrasında başlayacaktır. İşlem 11.09.2017 Pazartesi Günü saat 13:00'ya kadar devam edecektir. Lütfen işlem bitimeden sisteme girmeyiniz.


Yeni Dönemde Başarıları Dileriz.


2017-2018 Dönemi Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimizin Dikkatine


 

 

Değerli Öğrencimiz,

Üniversitemiz UZEM 'de temel bilmeniz gereken aşağıdaki bilgileri sizlere tavsiye ederiz.

 

  • * Bölüm dersleri veya ortak dersler olarak seçtiğiniz derslere giriş yapmak için size verilen BYS isim ve şifresini kullanacaksınız. UZEM'e giriş için uzem.marmara.edu.tr adresi ana menüsünde UZEM GİRİŞ 'i tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Resimli açıklama için tıklayınız.

  • * Uzaktan Eğitim şeklinde olacak olan dersleriniz için yoklama , devam takibi yoktur. Sadece Vize / Final / Bütünleme (Yaz okulunda Bütünleme sınavı yoktur) sınavlarına bizzat katılmanız şartı vardır.

  • * Vize /Final/Bütünleme sınav tarih ve yerinizi kayıt yaptığınız bölüm öğrenci işlerinden Tarih-Saat / Sınav Yeri bilgilerini öğrenebilirsiniz.

  • * Ortak derslerde sınavlarınız test usulü olup optik formlara cevaplandıracaksınız.

  • * takvim.marmara.edu.tr web adresini sık ziyaret ederek akademik takvime göre kayıt/sınav/ders onayı gibi tarihleri önemli tarihleri öğrenmeyi asla ihmal etmeyiniz.

  • * uzem.marmara.edu.tr web sitemizdeki duyuruları her girişte gözden geçirmenizi tavsiye ederiz, sizi ilgilendiren bir çok duyuru burada yayınlanacaktır.

  • * Kayıt olduğunuz Bölüm ve üniversitemiz Öğrenci İşleri Başkanlığı web sitesini ( http://oidb.marmara.edu.tr/ ) 'de sık sık ziyaret etmenizi öneririz.

  • * Giriş şifrenizi unutuysanız şifre yenileme ve değiştirmek için bys.marmara.edu.tr adresindeki şifremi unuttum linkinden yapamanız gereklidir. Unutmayın BYS'ye giremeden UZEM 'e giriş yapamazsınız.
  • * Derslerinizle ve içeriklerle ilgili veya Uzaktan Eğitim ile ilgili herhangi bir probleminizi ( http://uzem.marmara.edu.tr/yardim/uzem-ders-giris/problemleriniz_onerileriniz/ ) web adresindeki bilgileri uzem.lms@marmara.edu.tr mail atarsanız size en kısa sürede yardım ederiz.

 

BAŞARILAR DİLERİZ. TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEK OKULU öğrencileri sınav bilgilerini BYS üzerinden öğreneceklerdir.
Öğrencilerimizin sınav notlarına itirazları,


           (M. Ü. Önlisans ve Lisans Eğitin-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Madde 22.(2) Öğrenciler sınav sonuçlarına, ilanından itibaren beş iş günü içinde ilgili birime dilekçe vererek itiraz edebilir )


          Öğrencilerimizin bağlı bulundukları (Fakülte/Yüksekokul ) öğrenci işlerine itiraz dilekçesi vermeleri gerekmektedir. İtiraz dilekçesi vermeyen öğrencilerimizin sınav kâğıtları, yeniden değerlendirilememektedir. 

 


Bu sayfa Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından en son 12.09.2017 09:28:42 tarihinde güncellenmiştir.